Dmitriy Yakovskij

01.10.2018

ZÁKLADNÍ INFORMACE

JMÉNO: 

Dmitriy Yakovskij

HODNOST:

Kapitán

POZICE:

Velitel praporu / Zakládající člen

DATUM NÁSTUPU:

1. 10. 2018

OSOBNÍ SLOŽKA

Z oficiálních záznamů vlády ruské federace nevíme příliš mnoho a většina záznamů byla záhadně ztracena nebo začerněna. 

Oficiální spis je k nahlédnutí níže.

Z první části záznamů pravděpodobně vyplývá, že byl Yakovskij inteligentní a minimálně na střední škole prospíval s vyznamenáním, pochází však z problematické rodiny, před kterou kolem 17 let utíká k novému životu ve službě ruské armády. 

První bojové zkušenosti získává pak v Čečenském konfliktu a velmi rychle se vypracovává k velitelským pozicím. 

Následně se dostává ke spolupráci s rozvědkou - nebo se dokonce stává jejím členem - v rámci této činnosti se pak setkává s někdejším důstojníkem speciálních jednotek Yurij Chocholovem, se kterým se podílí na několika černých operacích mimo oficiální záznamy ruské armády. 

Jeho vojenská kariéra je však po těchto operacích ukončena a Yakovskij mizí bez stop. 

Některé zdroje pak uvádí, že byl několikrát spatřen v Afghánistánu při spolupráci s několika žoldáckými skupinami. 

Yakovskij se pak znovu objevuje na scéně současně se vznikem skupiny GULO Battle Group, ve které se stává hlavním velícím důstojníkem a patrně také zakladatelem 49. praporu. 

49. prapor - známý též jako Yakovského sbor - podniká poté několik operací na Ukrajině a v Sýrii.  

V neposlední řadě se také stále diskutuje podíl Yakovského sboru na vraždě novináře Ivana Chikibrikina.


A NĚCO Z CIVILU?

MOJE ZKUŠENOSTI

Za sebou mám 12 let "airsoftové kariéry", z toho posledních asi 8 let v rámci velících pozic. Když přeskočím začátky na pláckobitkách, první opravdová zkušenost byla u moravské průzkumácké skupiny s tématikou AČR. Po přestěhování do Prahy jsem zde spoluzakládal a spoluvelel tým MARTENs Praha, ze kterého pak vzešel Black Wolves Praha, ve kterém jsem rovněž byl jako spoluzakladatel a jeden z velitelů.

Z osobních důvodů u mě pak nastala asi rok a půl dlouhá pauza, po které jsem se rozhodl pro svůj vlastní a nový projekt - tak vzniklo GULO Battle Group.

PROČ HRAJU AIRSOFT?

Byl jsem vždy takový ten "vojenský typ", z mladické nerozvážnosti jsem kdysi zvažoval také cestu vojenské medicíny. S odstupem času jsem však spíše rád, že si na armádu jen hrajeme a po každé akci se vždy ve zdraví vracíme zpět domů.

A když už pominu, že mě na airsoftu prostě baví to "střílení do lidí", dalším zdrojem mojí zábavy je i to samotné velení, předávání zkušeností, taktiky - prostě takové to vytváření dobře fungujícího vražedného stroje...

A rozhodně taky neznám větší relax, než o víkendu vypadnout někam do lesa, vypnout telefon a válet se ve špíně! 

PROČ GULO BATTLE GROUP?

Už za dob působení u Black Wolves jsem si oblíbil E&L kalacha a společně s ním přišlo i další ruské vybavení a celkově mě to prostě za ten východ nějak chytlo... GULO pak na sebe nenechalo dlouho čekat.